7 ویژگی که هر وب پورتال خبری آنلاین باید داشته باشد

جایگزین روزنامه‌ها و نشریات در فضای دیجیتال

دورتال

 

آیا هنوز از روزنامه سنتی قدیمی و نسخه فیزیکی و کاغذی در این عصر دیجیتال استفاده می‌کنید؟ پورتال خبری آنلاین را امتحان کنید. پورتال خبری آنلاین بر ایجاد یک پایگاه کامل خبری و لحظه‌ای برای ارائه اخبار با موضوعات مختلف تمرکز دارد. این پورتال اخبار لحظه ای را از طریق اینترنت جمع آوری و ارائه می دهد.

این پرتال ها کاربر پسند هستند و اخبار را در بخش های مختلف تنظیم و منتشر می‌کنند. خواننده یا کاربر می‌تواند نظرات خود را نیز ارسال کند و روزنامه نگاران آمار دقیقی در مورد خوانندگان، تعداد آگهی ها و غیره دریافت خواهند کرد.

 

اهداف یک پورتال خبری آنلاین

هدف اصلی یک پورتال خبر آنلاین خوب به شرح زیر است:

اخبار مربوط به شهر/بخش، ایالت، کشور، بین الملل و ورزش و... را منتشر می‌کند

کاربر ثبت نام شده می‌تواند اخبار را از هر دستگاهی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت و غیره در هر زمانی آپلود کند

همه نوع اخبار را به کاربر ارائه می‌دهد و آن‌ها می‌توانند در هر زمانی به اخبار دسترسی داشته باشند و بخوانند

 

طراحی پورتال خبری دورتال

 

 

مزایای یک پورتال خبری آنلاین

پورتال های خبری آنلاین در حال افزایش محبوبیت هستند و تقریباً 70 درصد از جمعیت جهان از آن‌ها استفاده می‌کنند. آن‌ها سریع، قابل اعتماد، و مهمتر از همه اینکه با هر بار باز و بسته کردن در آنِ واحد به روز می‌شوند. در اینجا لیستی از مزایای استفاده از پورتال خبری آنلاین یا مشابه های آن‌ها آورده شده است.

- ما می توانیم اخبار را از جدول های زمانی از سال ها قبل تا چند ثانیه قبل بخوانیم. لازم نیست برای مراجعه به یک خبر تاریخ گذشته، فکر کنیم به این که روزنامه قدیمی را کجا نگه داشته ایم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که تاریخ را مرور کنیم، سپس همه اخبار درج شده در تاریخ موردنظر ظاهر می‌شوند. پورتال خبری آنلاین در این مورد بسیار مفید است.

- یک پورتال خبری آنلاین همیشه به روز است. مردم مجبور نیستند یک روز کامل منتظر بمانند تا آنچه را که روز قبل در سراسر جهان اتفاق افتاده است بخوانند. پرتال خبری آنلاین هر دقیقه اخبار تازه ای را ارائه می‌دهد.

- روزنامه های محلی همه اخبار را با جزئیات ارائه نمی‌کنند. آن‌ها نمی توانند تک تک اخبار را چاپ کنند. اما وقتی صحبت از پورتال خبری آنلاین می‌شود، اخبار را از سراسر جهان به دست افراد می‌رساند.

- روزنامه ها فقط تصاویر کمی دارند، اما پورتال خبری آنلاین تعداد زیادی طرح گرافیکی ، عکس و حتی فیلم بارگذاری می‌کند که باعث جذابیت بیشتر آن‌ها می‌شود.

 

دورتال محصول پورتال خبری شرکت دوران

 

 

اهداف یک پورتال خبری آنلاین

همه نوع اطلاعات را در موارد سیاسی، اجتماعی، ورزشی، بهداشتی، سرگرمی و غیره به عموم ارائه می دهد.

اخبار فوری و تازه از سراسر جهان

سریع و آسان در دسترس است

پوشش زنده رویدادهای ملی، مسابقات فوتبال و سایر ورزش ها و غیره

خواننده می تواند نظرات و بررسی های خود را بیان کند

تصاویر و فیلم های یک رویداد خبری ویژه را انتشار می دهد

از طریق تلفن همراه قابل دسترسی است

تبلیغات در آن مقرون به صرفه است

 

ویژگی هایی که هر پورتال خبری آنلاین باید داشته باشد

یک پورتال خبری آنلاین خوب باید چشمگیر، فریبنده، خلاقانه، کاربرپسند و دارای طراحی غنی باشد. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باعث می‌شود پورتال شما خوانندگان بیشتری را جذب کند و به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کند.

 

طراحی پورتال خبری سفارشی

در طراحی پورتال خبری آنلاین باید مزایای شخصی سازی صفحه اصلی و قدرت انتخاب موضوع مورد علاقه، محتوا و بخش خود در اختیار کاربر قرار گیرد. این تجربه خواننده شخصی مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند.

 

خبر فوری

به‌روزرسانی‌های فوری ثانیه ای با رویداد های مورد علاقه مردم به اندازه‌ای قدرتمند هستند که پورتال را در تمام طول روز با خوانندگان درگیر کند. پورتالی که در وهله اول اخبار داغ و تکان دهنده را برای خوانندگان به ارمغان می آورد، خوانندگان بیشتر به آن پورتال خبری مراجعه می‌کنند.

 

پیمایش آسان Navigation))

طرح های پورتال خبری که به راحتی قابل پیمایش هستند، بیشتر خوانندگان را جذب می‌کنند. منوی ناوبری باید ساده و در موقعیتی مناسب باشد. منوی پیمایش اصلی درست در زیر هدر و بالای محتوا یا نوار کناری سمت چپ، طراحی پورتال هایی هستند که به راحتی توسط بازدیدکنندگان قابل مشاهده هستند.

 

بخش نظرات

نظرات وعقاید خوانندگان عناصر کلیدی برای طراحی پورتال خبری خوب هستند. برخلاف روزنامه های کاغذی، امروزه روزنامه های آنلاین بیشتر شبیه شبکه های اجتماعی عمل می‌کنند. بسیاری از خوانندگان می‌خواهند نظر خود را در مورد یک موضوع خاص بیان کنند، یا دوست دارند یا دوست ندارند. چرا بستری برای این کار در اختیار آن‌ها قرار ندهیم؟

 

طراحی تاثیرگذار سایت پرتال خبری آنلاین

به جز مطالب منتشر شده، جذابیت و شیک بودن وب سایت نیز مهم است. این به جذب مخاطب کمک می‌کند.

سبک (استایل)

توسعه پورتال خبری نیز یک کار خلاقانه است. فرد باید مخاطب را بشناسد و بر اساس آن صفحه را طراحی کند. هر پرتال خبری موفق دارای سبکی زیبا و چشمگیر است.


طرح رنگی

خوانایی مهم ترین ویژگی است. اکثر وب سایت های پورتال خبری از متن تیره در پس زمینه سفید یا تضاد رنگ استفاده می کنند. حتی تعداد کمی از پرتال ها به کاربر امکان می دهد تا رنگ ها را مطابق با علاقه خود تعریف کند.

ستون آگهی

ادغام تبلیغات در قسمت سمت راست طراحی برای منافع مالی پورتال خبری بسیار مهم است. صفحه باید تبلیغات را بدون دور کردن خوانندگان از وب سایت نمایش دهد. موقعیت های مناسب برای تبلیغات نوار کناری، چپ و راست، سرصفحه یا پاورقی است.

 

طرح شبکه ای (توری)

وب سایت های پورتال خبری معمولاً از طرح های شبکه ای استفاده می کنند. این مزیت نه تنها به دلیل ظاهر تیز و چشمگیر است، بلکه یکی از موثرترین روش ها برای مدیریت و سازماندهی حجم زیادی از محتوا است.

 

طراحی پورتال Dourtal

 

 

خواننده را به صورت مجازی روشن کنید

در طراحی پورتال خبری سعی کنید از توسعه پورتالی کار را بخواهید که تمام ویژگی‌های ذکر شده در بالا را تضمین کند.

تیم های فنی ای که با آشنایی کامل و تسلط به نیازهای خوانندگان خبر و مراجعه کنندگان پورتال، خواننده را درگیر خود کنند. با به روز رسانی اخبار و یک وب پورتال جذاب ، در طراحی پورتال خود ویژگی هایی را ارائه دهید که ارزش سرمایه گذاری زمان و پول شما را داشته باشد.

طراحی روزنامه آنلاین می تواند برای تجزیه و تحلیل جذاب باشد. مهم نیست که چه نوع خبری را پوشش می دهند، همه آن‌ها با چالش استفاده از طرح بندی غنی از محتوا در صفحه اصلی روبرو هستند. این رسانه برای طراح مشکلاتی را در مورد قابلیت استفاده و ناوبری ایجاد می‌کند و همچنین چالش های کسب درآمد را برای ناشر ایجاد می‌کند.

 

توسعه پورتال خبری

 

 

در حال حاضر، اکثر روزنامه ها به دیجیتال تبدیل شده اند، زیرا همه خدمات الکترونیکی و وب سایت خبری آنلاین را ارائه می‌دهند. بنابراین طراحی و توسعه وب پورتال خبری و وب سایت خبری باید در انقلاب‌های خبری عصر دیجیتال به دقت برنامه ریزی شود. بدون طراحی محتوایی چشمگیر، فریبنده، خلاقانه، کاربرپسند و غنی، وب پورتال خبری شما ممکن است در آینده نزدیک ناپدید شود.

روزنامه نگاری به تنهایی کار آسانی نیست. علاوه بر استعدادها، به ابزارهای دیجیتالی نیز نیاز دارد که به فرد کمک کند به خوانندگان دسترسی پیدا کند، با آن‌ها تعامل داشته باشد و اخبار را سریعتر از همیشه منتشر کند. طراحی پورتال خبری جامع ترین و دقیق ترین راه برای دسترسی به این هدف است.

 

الدرجة :  4.67 |  المجموع :  6

اللصوق
  تمّ إیجادها بواسطة  ershadi  فی التأریخ  1443/03/20
  مقالات

  Douran Portal
  رجاء أصبروا

  محصولات و خدمات

  5.6.6.0
  V5.6.6.0