چه آینده ای پیش روی پورتال های سازمانی است

آینده پورتال ها سازمانی

با رواج سیستم های مبتنی بر رایانش ابری، شاهد تحرک و پویایی بیشتر در محیط کار دیجیتال هستیم؛ تحقیقات در ایالات متحده نشان داده است که وقتی فرصت دسترسی به محیط کار از هر مکانی وجود دارد، بهره وری کارمندان می تواند به صورت تصاعدی افزایش یابد. با ارائه پورتال سازمانی مبتنی بر رایانش ابری، صرفه جویی اقتصادی برای هر کاربر در کمتر شدن هزینه های جاری پورتال سازمانی

دسترسی چند منبعی (Multi-resource)

در گذشته تعریف پورتال های شرکتی، فقط یک فهرست از وظایف و خدمات غیر حضوری بود اما امروزه بسیاری از پورتال ها، دسترسی چندمنظوره ای را فراهم کرده اند. روندی که در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

منابع در دسترس شامل مواد آموزشی، اطلاعات منابع انسانی و محیط های همکاری است. این محیط چند ابر   multi-cloud) در حال حاضر مورد استفاده بسیاری از شرکت هایی است که کارمندان آنها از چندین خدمات عمومی برای ذخیره و پردازش داده های شرکت استفاده می کنند.

با بلوغ این روش کسب و کار، کارکنان فناوری اطلاعات روشهای جدید مدیریتی را تجربه و اجرا می کنند.

 

 

پورتاب=ل سازمانی

 

 

یک رویکرد یکپارچه

سیستم مبتنی بر ماژول که توسط بسیاری از مشاغل امروزی استفاده می شود، همراه با برنامه های نرم افزاری جداگانه ای که برای انجام عملکردهای خاص استفاده می شود، از بین خواهد رفت. درعوض ، یک پورتال شرکتی که کاملاً یکپارچه شده است، به لطف رابط برنامه نویسی برنامه کاربردی باز یا API ، حکم‌فرما خواهد شد.

این امر نه تنها پیچیدگی عملکردهای شغلی را به شدت کاهش می دهد، بلکه خود API هم به شناسه کاربر و گذرواژه اضافی نیاز ندارد.

در آینده پورتال شرکتی، همه کاربران تجربه های یکسانی را خواهند داشت و به جای اینکه مانند جریان حاضر، به طور مداوم سیستم ها را دوباره یاد بگیرند، با سیستم ساده تری روبرو هستند.

 

رویکرد یکپارچه

 

 

بیشتر بخوانید:   16 وب پورتال برتر جهان تا سال 2021

 

 

انحصار نتیجه نخواهد داد

در حال حاضر، خدمات توسط مشاغل بزرگ تا ده برابر کمتر از رقبای کوچکترشان ارائه می شود. این در نهایت باعث ادامه حیات رقبای کوچک خواهد شد.

در نتیجه برای تأمین این مهم، شرکت‌های بزرگ باید بتوانند اعتماد مشتریان را جلب کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند. به نوبه خود، ارائه دهندگان خدمات باید قیمت رقبای سازمانی را بشکنند و پیشنهادات بهتری را ارائه کنند. از طریق همین همکاری لازم است که هم سازمان ها  و هم شرکت های ارائه دهنده خدمات در محیطی که اساساً یک فضای حاوی چند رایانش ابری خواهد بود درآمد کسب کنند.

 

انحصار در پورتال سازمانی

 

 

امنیت و ادامه توسعه رایانش ابری

رایانش ابری امروز هنوز در مراحل ابتدایی خودش است. این بدان معناست که نگرانی های امنیتی برای بسیاری از شرکت ها که شرایط خاصی دارند وجود دارد. با این حال، با پیشرفت رایانش ابری، سطح امنیتی که قادر به ارائه آن است نیز افزایش خواهد یافت. این امر باعث می شود شرکت های بیشتری پورتال های خود را در بستر رایانش ابری قرار دهند.

در حالی که چندین شرکت ممکن است تنها به این دلیل انتخاب شوند که خدمات و ابزارهای موجود خود بیشتر روی رایانش ابری بنا می کنند. بدون اینکه واقعاً به فضای ابر مهاجرت کنند، این روند تنها برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. سرانجام، شرکت ها خواهند فهمید که انجام این کار به آنها اجازه نمی دهد در یک فضای ابر محور که در آن مصرف کنندگان و ارائه دهندگان خدمات فعالیت می کنند، فعالیت کنند. برای ادامه رقابت، شرکت ها باید با خرید شرکت های جدید و جوان رایانش ابری، از مزایای آنها استفاده کنند.

به طور کلی، نظارت و برنامه ریزی با درجه بسیار بالاتری باید انجام شود تا شرکت ها پورتال هایی کاملاً یکپارچه و بر پایه رایانش ابری ایجاد کنند. با این حال، برای ادامه رقابت در بازار، این یک ضرورت است که هیچ پورتال سازمانی ای قادر به چشم پوشی از آن نخواهد بود.

 

 

پورتال سازمانی بر رایانش ابری

Average :  4.50 |  Submitted :  2

Tags
  Created by  ershadi  on  7/11/2021
  مقالات

  Douran Portal
  Please wait ...

  محصولات و خدمات

  Copyright 2000 — 2019 DOURTAL All rights reserved.

  5.6.6.0
  V5.6.6.0